Voodi hooldamine

Voodi hooldamisel on oluline järgida põhimõtet – igal aastal 3-4 korral võtta voodi pesudest ja tekkidest, patjadest vabaks, ning eemaldada kattemadrats ja puhastada voodi -eemaldada kõikidest katetest, mida saab pesta ning puhastada tolmust tolmuimejaga kõik praod ja mitte eemaldatavad materjalid. Tuulutada tuba ja pesta katted. Nii tagad hügieenilisuse ja puhta keskkonna magamiseks. Eemalda tolm ka lilledelt. Parim on jätta tuba avatud aknaga kogu päevaks ja lasta tuulduda kõigil voodikomplekti osadel.

joutsen-2017-0476_MEDKuidas valida sobiv madrats?

Hea une saladuseks on õige madrats, sobilik magamistoa temperatuur ning oluline ja soovituslik on magada ööpäevas 7-8h. 

Madratsi valimine ja õige leidmine võtab aega. Madratsites kasutatakse erinevaid vooderdusi ning vedrusüsteeme, mille alusel saab liigitada need erinevateks tüüpideks. Seetõttu soovitame madratsi valimisel viia end kurssi erinevate variantidega ja seejärel kindlaks teha neist  kõige sobivam. Oluline on proovida mitmeid erinevaid madratseid ja neid omavahel võrrelda.

Soovitame enne ostu madratsit  proovida!
Vale madrats on nii meie unekvaliteedile ja  ka seljale halb. Testi enne ostmist, kuidas on madratsil lamada ja kuidas Sa end tunned pöörates küljelt teisele-
 magades küljega, selili ja kõhuli . Lamades jälgi enda keha asendit ja tunneta kehakumerusi, ideaalne on proovida uut voodit või madratsit koos padjaga!
Madrats ei tohi olla liige pehme ega liiga kõva.

Katseta nii:  lamades selili proovi asetada enda käed keha ja madratsi vahele. Kui käte asetamine on keha alla lihtne, siis madrats on sinu jaoks liiga kõva. Kui aga saad asetada käed enda alla väga vaevaliselt, siis on madrats liiga pehme. Õige madrats peaks olema selle vahepealne.

Madrats ei sobi sulle, kui sinu puusad vajuvad liiga madratsi sisse ja lülisammas tõmbub kõveraks. Liialt kõva madratsi puhul ei vaju sinu keha peaaegu üldse madratsi sisse ning lülisammas on teistpidi ebaloomulikus asendis, ka see pole hea variant. 

Edukat proovimist!

Add to cart