Madratsi hooldamine

Uni on meie heaolu jaoks oluline ja soovituslik on magada ööpäevas 7-8h. Hea une saladuseks on õige madrats, sobilik magamistoa temperatuur ja valitud õiged tooted. Inimesed on erinevad ja ka higistamine sõltub erinevatest asjaoludest- vanusest, kaalust, aktiivsusest ja isiklikest eluperioodidest. 

Madratsi valimine võtab aega- kuid soovitame valides alati läbi mõelda ja kontrollida toodete hooldamise võimalused. Lisame mõned soovitused:

  • madratsikate peaks olema kergelt eemaldatav ja eraldi pestav 60C juures – nii väldid tolmulestasid ja hoiad madratsikatte puhtana. 
  • voodi ümber ja peatsis olev kattekangas on eemaldatav ja pestav, ning kergesti hooldatav.
  • poroloonmaterjale me üldiselt pesta ei soovita, kuid neid saab aegajalt tuulutada värskes õhus või hoida saunas kuumuses 60-70C juures.
  • vali tooted, mis on hügieenilised ja nende hooldamine on lihtne.

Voodi hooldamine

Voodi hooldamisel on oluline järgida põhimõtet – igal aastal 3-4 korral võtta voodi pesudest ja tekkidest, patjadest vabaks, ning eemaldada kattemadrats ja puhastada voodi -eemaldada kõikidest katetest, mida saab pesta ning puhastada tolmust tolmuimejaga kõik praod ja mitte eemaldatavad materjalid. Tuulutada tuba ja pesta katted. Nii tagad hügieenilisuse ja puhta keskkonna magamiseks. Eemalda tolm ka lilledelt. Parim on jätta tuba avatud aknaga kogu päevaks ja lasta tuulduda kõigil voodikomplekti osadel.

 

Add to cart